Spływ kajakowy na weekend

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można snuć plany, jak wykorzystać te dwa dni wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. W letnie dni jest wiele możliwości by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

W Polsce jest jest udostępnionych mnóstwo interesujących dystansów. Jednak jeśli nie mamy czasu na dłuższy wypad lub nie mamy doświadczenia w nie uprawialiśmy wcześniej tego rodzaju sportu, można pojechać się na spływ kajakowy wzdłuż koryta rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i środkowej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km. Bieg turystyczno rekreacyjna.

Starczą dwa zestawione ze sobą luźnowyrazy: kajaki Pilica, by dać się ponieść różnym przygodom, które można napotkać aż na trzech interesujących ścieżkach wodnych różnej długości:
– Budy Michałowskie- Warka- trasa 16 km
– Białobrzegi- Warka- dystans 28 km
– Przybyszew- Warka- długość 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można wybrać odpowiednią tras, a eskapadę dodatkowo urozmaicić piknikiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić świeży letni wieczór, podziwiając wyjątkowo bujne drzewa i trawy i widoki w tamtych okolicach. Wpisując w internetowej wyszukiwarce „kajaki Warka” lub „pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które realizując spływy, urozmaicają je ogniskami, zrywaniem jabłek.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj hotel pracowniczy wrocław na spijtanio.

Co ważne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, zapewnia również środek transportu na miejsce wodowania. Ceny są również atrakcyjne. Przykładowo wypożyczenie całego wyposażenia na cały dzień wynosi 150 zł. Można również dowiedzieć się co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zwiedzić niepowtarzalne zabytki architektoniczne. Kajaki wypożycza się w Warce, a potem już witaj przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na intensywny wypoczynek, ale również idealny sposób na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można rozmawiać wieczorem.