Co proponują góralskie domki Szczawnica i dlaczego trzeba zabrać się na szlaki po tej miejscowości?

Wybierasz się na wczasy i nie wiesz gdzie je zrobić? Chcesz podziwiać urocze widoki i radować się świeżym powietrzem? Postaw na Szczawnicę!

W Państwa ręce gospodarze z gór dają osadę złożoną z wygodnych, całorocznych domów góralskich w Szczawnicy.

chatka
To malownicze, pełne ciszy oraz spokoju miejsce z pięknymi widokami na rysy gór. Osada kwater stylem tyczy się regionu, gdzie oryginalne, niecodzienne dla każdego domku wnętrza (łącznie z meblami rejonowymi stylowo, okazale zdobionymi) i inne elementy wewnątrz i na zewnątrz to skutek żmudnej pracy tamtejszych stolarni. Jest to np. również istotny powód dla którego warto to miejsce odwiedzić, zobaczyć, jak również zamieszkać i pokochać. Szczawnica to wyjątkowa lokalizacja dla turystów chcących zapoznać góralską ziemię. Góralskie domki Szczawnica zapraszają swoich klientów wyglądem i wyposażeniem – obejrzyj góralskie domki w Szczawnicy. Góralskie domki Szczawnica cieszą się uznaniem wśród gości chcących przyjemnie spędzić wczasy na łonie natury.

Jeśli zainteresował Cię opisany zagadnienie, odwiedź serwis (https://www.rego-bis.pl/wycieczki-katowice.html), gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości.

W tej lokalizacji trzeba koniecznie odwiedzić szlaki – patrz na wypoczynek-pieniny.pl/. Co ważne, Małe Pieniny są niepomiernie plastyczne, jednak rzadziej odwiedzane przez turystów niż z kolei okolice Sokolicy oraz Trzech Koron. Jednak pójście szlakiem niebieskim pokazującym najciekawsze bajeczne lokalizacje tych okolic sugerowane jest każdemu. Szczawnica szlaki wyprowadzają z Czorsztyna do Szczawnicy poprzez Pieniny Właściwe. Stąd z kolei można się nimi dostać do Przełęczy Rozdziela, czyli mianowicie do okolic Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. Czas dojścia od Szczawnicy aż do Przełęczy w jednym kierunku to około pięć godzin po łagodnym grzbiecie w otoczeniu malowniczych pastwisk i łąk, jak również przepięknych widoków. Szczawnica szlaki zachęcają zatem turystów.

Szlak wczasowy Małe Pieniny można zacząć już w Szczawnicy przy schronisku Orlica, blisko obok Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej, które wreszcie również warto zwiedzić. Kolejno swoje kroki należy skierować w kierunku Palenicy. Idąc w jej stronę mija się np. Salomonowe Doliny.

Szlak nie kieruje się na szczyt góry, ale pozwala z kolei na odwiedzenie Szafranówki i okolic Przełęczy Maćkówki, czyli lokum, który jest mniej popularny wśród wczasowiczów, którzy najczęściej zwiedzają Palenicę.