Urlop Costa Brava i nie tylko

Wakacje czy to w zimie, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem albo przygotować się od początku na oferty last minute konkretnych biur podróży. Hiszpania jest kojarzona głównie z tańcami flamenco, pięknymi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute (zobacz: islandia last minute) wcale nie musi być droga, tak jak wyprawa na narty do Andory ,jak i do Włoszech – to najciekawsza oferta dla osób młodych chcących relaksującego odpoczynku na plaży, a także okazji do nietuzinkowych wypadów.

Wybrzeże słońca położone w Andaluzji oferuje podróżnym dużą liczbę hoteli wypoczynkowych, pięknych plaż, a także klubów. Znajduje się tam wiele rozpoznawanych w świecie kurortów morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach opalania i długich spacerów po plaży, można odwiedzić pieczarę w Nerja. Niesamowite stalagmity i stalaktyty oraz inne naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt wielką ilością intensywnego słońca. Chcesz spędzić wczasy w ciepłym miejscu? – warto sprawdzić.

Innym ciekawym regionem, z którym naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje costa brava to wspaniała możliwość do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż do samej granicy z Francją. Blanes to niezwykłej urody miasteczko. Dawniej port rybacki, obecnie kluczowy kurort wczasowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto zwiedzić malownicze wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes i Lloret del Mar, osławionym miejscem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to wspaniałe miejsce na wakacje costa brava.

W czasie zimy warto znowu udać się do niewielkiego państewka, Andory przylegającej do granic Hiszpanii.
Kraina gdzie dominuje teren górzysty jest prawdziwym rajem dla profesjonalnych, jak i rozpoczynających naukę narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na terenie Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, jak również Vallnord. Na prawdziwych amatorów białego szaleństwa czekają tu zadbane, rozległe trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne orczyki. Odrębne możliwości ,a także udogodnienia zaplanowano oczywiście dla amatorów snowboardu. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, region ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo przystosowanym do zimowych szaleństw jest ważny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W miejscowości znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Interesujące trasy] o różnym poziomie trudności łącznie posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wymarzony odpoczynek to naprawdę świetne połączenie. Na narty do Livigno da się wybrać się także w marcu. Ze względu na specyficzny mikroklimat w Livigno śnieg utrzymuje się przez bardzo długi okres, jest w rejonie nawet aż do połowy kwietnia.