O czym należy pamiętać,jeśli jesteś organizatorem konferencji i chcesz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to wyjazdy większej ilości ludzi, podczas których omawia się dane zagadnienia. Mogą być one polityczne, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają innego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest ważne przy zorganizowaniu rzeczywiście porządnej konferencji?
Gdańsk, Łódź, Wrocław. Wszystkie te miejscowości organizują konferencje o szerokiej tematyce. I to właśnie jest sprawą pierwszorzędną.

Restauracja Anatewka w Manufakturze

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy przemyśleć w jakim celu się ją organizuje i czy jest właściwie potrzebna? Trzeba wypisać cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać weryfikacji. Następnie należy ustalić budżet, który zostanie przeznaczony na zorganizowanie konferencji. Musi on on zawierać wydatki stałe, które nie ulegną zmianie i koszty zmienne, które mogą się zmienić wraz z większą ilością, niż zakładano wcześniej, osób w niej uczestniczących.

Nie można pominąć budżetu awaryjnego, który użyjemy w razie wystąpienia niepodziewanych okoliczności. Gdy przemyślimy jużkwestię finansową powinniśmy zająć się szukaniem odpowiedniego miejsca, gdzie konferencja (zobacz również sala konferencyjna kraków) będzie trwać. To zakłada również określenie dokładnej daty i pory spotkania oraz osobiste obejrzenie ewentualnego miejsca. Kolejny krok to sprawy logistyczne. Nie zapominaj, że zaproszeni goście mogą zamieszkiwać Łódź, czy Poznań podczas, kiedy spotkanie organizowane jest w Warszawie. Kolejny krok to zapewnić wyżywienie gościom, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Musisz zapewnić im nocleg a także rozpocząć się w możliwościach dojazdu do miejsca docelowego. Ostatnim punktem są zagadnienia związane z wyżywieniem. Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie kolacji dla organizatorów oraz uczestników (Restauracja Anatewka – kuchnia żydowska). Pod warunkiem, że liczba osób nie jest zbyt duża. Istnieje jednak inne rozwiązanie. Sprawdź, czy wybrana przez ciebie restauracja zajmuje się cateringiem, który przywiezie na miejsce, w którym odbywa się konferencja. W takim wypadku sprawę napojów oraz posiłków w czasie trwania spotkania ma się załatwioną.

Pozytywna realizacja wszystkich wyżej wymienionych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest równie istotny, ponieważ treści merytoryczne to tylko część przygotowań. To, jak zorganizujesz wszystko logistycznie i jak spodoba się to uczestnikom zapewni ci duże zainteresowanie przy organizacji następnych konferencji.