Wakacje, gdy w końcu się zaczną, warto spędzić w miejscu ciekawym turystycznie

Szczęśliwie takich miejsc jest pod dostatkiem w naszym kraju. Pewnym problemem jest czasem odległość od miejsca stałego i preferencje dotyczące formy odpoczynku. Dużo osób lubi wypoczywać spacerując w górach, inni najbardziej lubią pluskanie w morzu.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy bez wahania umieją wymienić wielką liczbę nazw miejscowości turystycznych. Przykładowo pierwsze przychodzące na myśl, stolica Tatr czyli Zakopane i popularne miasteczko, Krynica Morska na północy Polski. Lub na przykład Szczyrk w górach oraz Kołobrzeg na północy. Można tak wymieniać bardzo długo. Dobrze jest poznać przynajmniej niektóre z wymienionych miejsc.

Poniżej krótka charakterystyka wybranych dwóch z wymienionych. Szczyrk to nieduża miejscowość w południowo zachodniej części Polski, nieopodal Bielska-Białej. Trochę ponad 40 lat temu Szczyrk otrzymał prawa miejskie, ale już od dawna uważany był za centrum narciarskie w tym regionie. Jednak nie tylko w zimie jest tu pięknie i interesująco. Latem kuszą malownicze widoki na wielu trasach turystycznych albo możliwość zobaczenia z bliska zespołu narciarskich skoczni Skalite oraz przejażdżki najdłuższą kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wspomnieć, że Szczyrk ma bardzo nowoczesny obiekt sportowy, gdzie okrągły rok odbywają się treningi przed zawodami.

Jeżeli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na podnoszony w tym miejscu temat, to kliknij oraz spójrz na tekst (http://www.edenbus.com.pl/autokary.html) tamtego tekstu.

Dla pragnących spokojnie podziwiać, atrakcją będą stare budowle sakralne mające grubo ponad 100 czy 200 lat. Jeśli ktoś chciałby pojechać na północ kraju, z pewnością powinien odwiedzić Kołobrzeg.

To ciekawe miejsce, będące jednocześnie portem i uzdrowiskiem, położone jest na zachodnim kawałku wybrzeża, w pobliżu Koszalina. Kołobrzeg jest jednym z większych polskim kąpieliskiem. Duże i czyste plaże ciągną spragnionych plażowiczów zaś zadbana strefa wypoczynku w postaci obiektu sportowego w Dźwirzynie oraz siatce tras dla rowerzystów zapraszają do beztroskiego spędzania czasu.

Masz ochotę ciągnąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj przewozy międzynarodowe świdnica na kolejnej witrynie.

Amatorzy kąpieli z borowiny oraz spragnieni źródeł mineralnych również znajdą tutaj coś dla siebie.