Wakacje w siodle – doskonały pomysł na wypoczynek dla naszych pociech

Letnie ferie w towarzystwie zwierzaków to wymarzony pomysł na relaks dla naszych dzieci, szczególnie, kiedy twoje dzieci już kochają konie.
Wypoczynek pośród cudownej przyrody, spokoju i aktywnego sportu, tak oto prezentują się sportowe obozy jeździeckie.

hipoterapia

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com
Są to spotkania dla bardziej wprawionych jeźdźców. Jeśli nasze dziecko jeździło już konno, dobrze wybrać właśnie ten sposób spędzania części wakacji. Specjalnie stworzone sportowe obozy jeździeckie Patataj oferują zwykle część praktyczną, w trakcie której ćwiczy się zdolności jazdy konnej i wykłady teoretyczne. Jeśli nasza latorośl mało zna się na koniach, lecz lubi te zwierzaki, na pewno zadowoli ją rekreacyjny obóz jeździecki. Istnieje wiele ofert tych obozów i nie musimy kierować się tylko bliskością obozu od miejsca zamieszkania. Warto skorzystać z wskazówek znajomych albo porad sieciowych. Weźmy pod lupę również jakość pożywienia a także otoczenie obozu jeździeckiego.
Konie to zwierzęta przeznaczane również przy hipoterapii. Hipoterapia może być metodą służącą rehabilitacji osób dorosłych a także osoby nieletnie z rozmaitymi schorzeniami. Leczenie odbywa się dzięki obecności konia. Wiele dzieciaków otwiera się wówczas uczuciowo i uczy się samodzielności. Hipoterapia patataj.com ponadto może być znaczącym krokiem przy nauce poruszania się. Dzieje się tak, dlatego, że chód konia jest niezwykle przybliżony do kroków ludzkiego. Koń (sprawdź co poleca nad wigrami hodowla koni sportowych) niweluje również wzmożone napięcie mięśniowe, mające miejsce przy uszkodzeniach układu nerwowego. jazda konna ma pozytywny wpływ także na nieprawidłowości postawy.

Hipoterapia jest więc wszechstronną formą leczenia.
Jak pokazują przypadki, zwierzak może nauczać nas zarówno cierpliwości, zasad sportu, jak i pomagać w usprawnianiu ludzi niepełnosprawnych.