Gdzie najkorzystniej spędzić czas wolny? Na pewno wyjazd w góry jest dobrym pomysłem, być może do Polanicy Zdrój?

To wspaniałe góry, które kuszą niezwykła malowniczością, ciekawymi minerałami oraz doskonałym zagospodarowaniem. Sudety wabią, a wycieczki po ich obszarze każdemu mogą sprawić wieleprzyjemności. Świetne zagospodarowanie turystyczne sprawia, że miejsce na nocleg możemy tu znajdować w niemal każdej miejscowości, a ogromna sieć szlaków turystycznych umożliwia rozplanowanie pieszych wycieczek.

Sudety - skała

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Wypady górskie są tu podstawową atrakcją, chociaż Sudety ściągają turystów tez licznymi miejscami o niezwykłych walorach. Wakacje w tych górach zadowolą z pewnością tych, którzy są zainteresowanie geologią oraz minerałami. Wiadomo, że już w okresie średniowiecza powstawały na tym terenie kopalnie złota a także rud metali. Niektóre z nich to aktualnie wyjątkowe przygody turystyczne, które podczas wycieczki po tej części Polski bez wątpienia trzeba zobaczyć. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które można zwiedzić w Miedziance oraz w Złotym Stoku. Nie brak też placówek muzealnych oraz galerii, w których prezentowane są piękne agaty, kryształy górskie i inne minerały, ogólnie pojawiające się w Sudetach.

Najciekawszą wystawą tego typu ma okazję się poszczycić Szklarska Poręba – ważny ośrodek turystyczny, na terenie którego tanie noclegi ma szansę odnaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także znane jest z ciekawej wystawy, która amatorzy niezwykłych kamieni na pewno powinni odwiedzić. Sudety podbiły tez serca tych turystów, którzy uwielbiają klimat przeszłych uzdrowisk. Kurortów, które od wieków cieszą się wielkim uznaniem, nie brak na tym terenie. Najstarszym uzdrowiskiem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dziś zachwyca doskonałą architekturą, zakładami przyrodoleczniczymi a także doskonałą okolicą. Słynnymi kurortami są także trzy kurorty: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Wspaniałe parki zdrojowe, pijalnie wód a także stare wille (Villa Alina) i pensjonaty oferujące noclegi w niezwykle dogodnych warunkach, jak hotel niemcza hotel spa polanica zdrój są ich największymi atutami.

Góry Stołowe na Dolnym Śląsku

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy lubią zdrowy wypoczynek i piesze wyprawy. Na tego rodzaju turystów oczekują piękne Karkonosze, przybrane wspaniałymi lasami Góry Opawskie oraz kuszące ciekawymi tworami skalnymi Góry Stołowe. Niezwykle popularnym wśród turystów terenem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z ciekawych punktów widokowych, sympatycznego schroniska a także położonejj w pobliżu Kletna atrakcji, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najważniejszych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki patrzą do jej wnętrza bardzo chętnie.