Idealne miejsca na podróż w nadmorskie tereny, pełne wspaniałych krajobrazów oraz interesujących zabytków historycznych

Chcąc pojechać nad Bałtyk, mamy do wyboru mnóstwo lokalizacji, które co roku przyciągają turystów. Bardzo ciekawą destynacją podróży mogą być okolice Międzyzdrojów a także Świnoujścia, pełne wspaniałych plaż oraz zabytków. Międzyzdroje to jedno z najpopularniejszych miejscowości, które są odwiedzane podczas wakacji. Każdy kto kocha morze a także odpoczynek na plaży z pewnością będzie usatysfakcjonowany z podróży w to miejsce.

latarnia w Świnoujściu

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Miejscowość słynie z przepięknego mola oraz pobliskiego parku narodowego. Na terenie wyspy Wolin znajduje się Woliński Park Narodowy, który na pewno jest jedną z najpiękniejszych atrakcji. Cudowne krajobrazy a także historyczne zabytki co roku przyciągają duże ilości turystów. Warto również zobaczyć piękne Jezioro Turkusowe, które zachwyca turystów niesamowitą barwą wody. Zielonkawy odcień jest rezultatem będących w nim cząsteczek wapnia, ponieważ zbiornik jest pozostałościami po kopalni kredy. Jeśli interesuje nas nocleg po długich wycieczkach po parku i potrzebny nam jest hotel Świnoujście jest świetną lokalizacją (hotel nad Bałtykiem).

Miasto to jest położone na wyspach, graniczy też z naszymi niemieckimi sąsiadami. Wycieczka w to miejsce jest więc okazją, żeby dodatkowo udać się za granicę a także poznać tamtejszą kulturę. Jeśli zawsze marzyliśmy, aby mieć widok z okna na morze i móc gościć ekskluzywny hotel – polecane nad Bałtykiem http://www.kormoran-rowy.pl/) świnoujście to miasto, gdzie możemy wynająć pokój z nadmorskim widokiem. Odwiedzając to miasto można zobaczyć mnóstwo ciekawych zabytków, na przykład sławny Wiatrak, który jest często odwiedzany przez przyjeżdżających turystów.

Na terenie Świnoujścia istnieje mnóstwo zabytków historycznych, miedzy innymi różnego rodzaju forty, będące śladem po poprzednich wojnach. Możemy także wybrać się w rejs statkiem oraz zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc w pobliżu wysp. Podróż w nadmorskie tereny z pewnością będzie niezwykła i chętnie powrócimy w te miejsca jeszcze raz. Przepiękne nadmorskie krajobrazy, lasy jak również interesujące zabytki, szczególnie historyczne, sprawiają, że Świnoujście a także Międzyzdroje to miasta warte odwiedzenia.