Najlepsze miejsce na wypoczynek? A może Kaszuby? To niesamowite miejsce, gdzie odnajdziesz prawdziwy relaks

Masz ochotę odkryć coś nowego? Praktycznie 700 jezior i ponad 50 rezerwatów? Do tego wiele zielonych lasów, wartkie rzeki, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe. Brzmi zachęcająco? Tego typu atrakcje oferuje Szwajcaria Kaszubska, czyli niezwykle piękna kraina leżąca na Północy Polski. Wielu uważa, iż to najciekawsze miejsce w Polsce.

ruszajwpolske.pl/noclegi/kaszuby/domki_letniskowe/r,10,1,1,index.html

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujące są tu zapierające dech w piersiach jeziora typu rynnowego czy pełne lasów wzgórza, między którymi zjawiskowo położone są interesujące miasta. Cały ten teren leży na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, utworzony on został w celu chronienia bogactw przyrodniczych, historycznych, kultury i krajobrazu. Szwajcaria Kaszubska to mnóstwo niezwykłych miejsc. Przede wszystkim należy obejrzeć domek ustawiony do góry nogami. Tak, do tego jest w nim pełne wyposażenie. Został zaplanowany przez właściciela tartaku w Szymbarku. Jest on dostępny w ciągu całego roku.

domki letniskowe

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udamy się do środka możemy poczuć się dziwnie. No cóż, przez chwilę chodzimy po suficie, więc zawrót głowy mamy jak w banku. Taka chwila, gdy ponad głową zawieszone są krzesła, stół czy telewizor? To interesujące doświadczenie, które zapamiętasz na długo. Nieopodal dalej, w Mirachowie odnajdziesz kaszubski park miniatur. Kilkadziesiąt makiet, które wiernie oddają popularne budynki zostały pomniejszone 25-krotnie względem oryginałów. W parku są budowle z Kaszub, Polski, ale również ze świata. Jest więc na przykład Statua Wolności, Biały Dom czy Wielki Mur Chiński. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko zachwycająca przyroda, lecz także niezwykła (przekonaj się tutaj), niezwykle charakterystyczna kultura oraz tradycja kaszubska.

Sztuka ludowa, zwłaszcza haft kaszubski, malarstwo czy ceramika mają mnóstwo zwolenników. Ogromną atrakcją jest pielęgnowany przez mieszkańców tutejszych gmin język kaszubski. Interesujące są muzea w regionie, jak Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Muzeum Neclów w Chmielnie.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej, to przejrzyj informacje (http://www.primaveraspa.pl/hotel-spa-nad-morzem/). Znajdziesz je na nowej stronie, którą ulokowaliśmy pod tym linkiem.

Wspomniane miejsca umożliwiają poznanie wspaniałe dziedzictwo kulturowe Kaszub. We wspomniane regiony można przyjechać o każdej porze roku, ponieważ czy to jesień czy lato, a może zima czy wiosna, zazwyczaj można odnaleźć piękno, miejscu tej krainy. Szukasz noclegu? Prawdopodobnie domki letniskowe Kaszuby, okażą się najlepszym wyborem.