W jaki sposób wybierać kwatery robotnicze?

Aktualnie najczęściej pracownicy są znacznie bardziej mobilni niż jeszcze kilka lat temu. Elastyczność pod tym względem jest koniecznością, ponieważ wiele firm zamierza świadczyć swoje usługi nie tylko na terenie całej Polski, ale również poza granicami.

Przez wzgląd na to, niekiedy konieczne jest wynajęcie zakwaterowania dla pracowników. Zainteresowaniem cieszą się na przykład kwatery robotnicze Łódź, jako że Łódź jest miastem, w którym dalej działa sporo zakładów pracy (w czasach komunistycznych była stolicą polskiego włókiennictwa).

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty tramwaj wodny gdańsk, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Jak wybierać kwatery, aby zapewnić pracownikom komfort?
Co najważniejsze, priorytetem nie może być jak najniższa cena. Niektóre kwatery w Polsce prezentują faktycznie niski poziom, a osoby które w nich przebywają są pozbawione w zasadzie jakichkolwiek wygód. To bardzo nieodpowiedzialnie, gdyż nie ma się możliwości stosownego odpoczynku, przez co na drugi dzień jest się przeważnie zmęczonym, a to oddziałuje na efektywność pracy.

Pracodawca musi być świadomym tego, że przesadna oszczędność pod tym względem może niekorzystnie odbić się na funkcjonowaniu firmy, wobec tego istotne jest zarezerwowanie kwater gwarantujących chociażby minimalne wygody.
W dodatku, uwagę trzeba konieczne zwrócić na ich higienę. Pościel bezwzględnie musi być regularnie wymieniana. Można zastanowić się też nad kwaterami, jakie w pakiecie oferują też wyżywienie dla pracowników, co jest dosyć wygodnym rozwiązaniem, w szczególności że nie zawsze jest dostęp do kuchni, w jakiej można samodzielnie ugotować posiłki. Kiedy pracodawca nie zdecyduje się na zakupienie wyżywienia, powinien zadbać przynajmniej o to, by pracownicy posiadali odpowiednią kuchnię.
Dobrze jeśli kwatery będą zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy, wówczas przewożenie pracowników nie sprawi dużych kłopotów, co jest także bardzo istotne. Podsumowując, czystość, przynajmniej podstawowe wygody oraz kwestia wyżywienia – to najważniejsze zagadnienia, które trzeba mieć na uwadze wybierając kwatery stosowne dla własnych pracowników. Kapitał ludzki jest jednym z najważniejszych elementów prowadzenia firmy, tym samym trzeba starać się o niego możliwie jak najlepiej zadbać, między innymi poprzez wybór atrakcyjnych kwater pracowniczych. Bądź na bieżąco – czytaj tutaj więcej