Wypoczynek w tropikach

Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Karaiby to rejon między kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część państw wyspiarskich położonych na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar 255 tys. km², a liczba ludności przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczki na Dominikanę

W skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, po Kubie – państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niezwykły czar. To istny raj na ziemi. Znajdują się tam liczne gaje palmowe, urokliwe plaże z białym piaskiem , krystalicznie czysta, błękitna woda oraz
naturalne rafy koralowe. Tubylcy Dominikany są bardzo gościnni, pełni energii i ciągle uśmiechnięci. Dominikana gwarantuje także wspaniałe egzotyczne smaki – przepyszne owoce, świeże warzywa, niepowtarzalne owoce morza i potrawy z grilla.

Na Dominikanie można więc rozkoszować się odpoczynkiem na egzotycznych albo korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, krystaliczne wody w koło Dominikany stwarzają doskonałe warunki do nurkowania. Znaleźć tam można rafy koralowe, różne gatunki ryb, jaskinie, a nawet zatopione wraki! Najpopularniejszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Punta Cana, La Caleta, Bavaro, wyspy Saona i Watalina oraz od strony Atlantyku – Samana oraz Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się także na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejsc. Playa Cofresi jest położona niecałe 6 km od Puerto Plata. Jest popularna dzięki obfitym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym i pagórkowatej okolicy porośniętej tropikalną roślinnością.Sosua to niebywale urokliwe miejsce zwane również karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża północnego.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierasz się na nurkowanie (sprawdź koniecznie: szkoła nurkowania gdynia) na Dominikanę?
Jest to wspaniałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na bardzo wysokie fale na plażach nie można uprawiać motorowych sportów wodnych oraz windsurfingu. Sosua jest zatem doskonałym miejscem dla odwiedzających, szukających atrakcji i aktywnego wypoczynku. Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka leżąca w niewielkiej zatoczce.Są tam charakterystyczne kolorowe chatki, kawiarenki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko zapewnia spędzenie niezapomnianych wakacji. Sprawdź dokładnie!