Na wakacje do Turcji

Gdy kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Nie zabraknie tam na pewno gorących plaż oraz urzekających krajobrazów. Jednak przed wyborem miejsca powinno się przeanalizować kilka kwestii. Jakie miasto wybrać? Chcemy pływać w basenie, czy wolimy słoną wodę w morzu. Można także skorzystać z opinii ludzi, którzy wrócili z wycieczki.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Na temat Turcji można odnaleźć wiele for internetowych. A jeśli miejsce jest już pewne przyjdzie pora na przygotowywanie się do podróży.

BezpieczeństwoGdy chodzi o wczasy i hotele Turcja (https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/EFTALIA-SPLASH/8028/40-2279-24FF.html) jest stosunkowo bezpieczna. Mimo wszystko powinno się uważać, bo turysta może stać się ofiarą napadu. Dlatego należy zastosować zwykłe środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Pilnowanie rzeczy osobistych i wartościowych, brak spacerów po całkowicie pobocznych, nieznanych częściach miasta. Ze względu na przekonania religijne, które są tam dużo mocniej przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Lecz z powodu segregacji płciowej samotna kobieta może być zaczepiana na ulicy. Pieniądze należy wymieniać już na miejscu, z powodu korzystnego kursu walut.

Warto wiedziećGdy zaczną się już nasze wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday kraina ta nie powinna mieć przed nami tajemnic. Warto wiedzieć przykładowo, że bez większego problemu powinniśmy porozumieć się tam w języku angielskim. Ze względu na dużą liczbę Polaków, można tam również usłyszeć dużo zwrotów po polsku. Po Turcji, ze względu na koszty, najlepiej podróżować koleją. Wartym sprawdzenia jest również to, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Niekiedy jest to oferowane, ze względu na bardzo oddalone hotele. Ubezpieczenie się to dobry sposób, aby dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. Głównie chodzi o koszty leczenia mimo tego, że kłopoty żołądkowe to najczęstszy i praktycznie jedyny kłopot. Sposobem na ochronę przed chorobą jest picie wody wyłączne z plastikowych butelek.