Jakiego rodzaju rozrywki i atrakcje oferuje turystom Szczecin, noclegowa baza tego miasta.

Jednym z większych a zarazem bardzo popularnych miejscowości nad Bałtykiem jest Szczecin. Leży on w północno zachodnim krańcu naszego kraju, nad ujściem Odry do morza. Jego lokalizacja sprawiła, że stał się niezwykle ważnym punktem na mapie handlowej tego regionu Europy, w dawnych czasach przebiegały przez niego liczne kupieckie szlaki.

miasto Szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com
Szczecin do dnia dzisiejszego jest ważnym miejscem także dla współczesnego handlu, z tego też powodu ma mocno rozbudowaną infrastrukturę, w szczególności morską. Jako miejscowość o kilkusetletniej historii może całkiem sporo zaoferować zarówno samym mieszkańcom, jak również przybywającym do niego gościom. A tych gości są duże ilości, nie tylko w czasie lata, ale także w innych okresach roku, ponieważ Szczecin ma całkiem sporo do zaproponowania w wielu wymiarach. Rzecz jasna największą atrakcją jest wspaniałe morze, plaże w Szczecinie są znane w całej Polsce ze swojej urody. Lecz oprócz tego turystów kuszą zabytki sprzed wieków, pyszna kuchnia i wiele letnich atrakcji. Dodatkowo oferowane lokale stoją na doskonałym poziomie
Bez wątpienia do największych szczecińskich atrakcji można zaliczyć starą, zabytkową architekturę, lecz również bardzo dużą ilość parków i lasów. Miasto to zostało rozplanowane na kształt gwiazdy, co przywodzi na myśl stolicę Francji. Niezwykle cenione wśród odwiedzających Szczecin gości będą Zamek Książąt Pomorskich oraz Bazylika Świętego Jakuba. Natomiast jeżeli chodzi o przyrodnicze atrakcje, to tu z kolei warte oglądnięcia będzie Morskie Muzeum, Jezioro Szmaragdowe oraz Puszcza Bukowa.

Szczecin, miasto

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Mając na uwadze liczbę turystów Szczecin jest doskonale przygotowany pod względem noclegów. Wolne pokoje oferują liczne hotele i pensjonaty, miejsc na odpoczynek szukać również można w kwaterach prywatnych, a rosnącym zainteresowaniem zaczynają się ostatnio cieszyć apartamenty w Szczecinie (link do strony). Oferowane w tym mieście noclegi koniaków noclegi posiadają zróżnicowany zakres cen, więc każdy bez żadnego problemu coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć, ważne jest tylko, aby w bardziej popularnych okresach roku pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie.