Gdzie zorganizować najciekawszy wyjazd?

Polska jest państwem posiadającym piękne tereny górskie i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną dla turystów. Spór o to, czy lepiej wykorzystać urlop w górach, czy nad morzem jest zakorzeniony polskiej mentalności, należy jednak być wdzięcznym za możliwość wyboru – każdy turysta znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Polska jest słynna w całej Europie z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że ten wspaniały kraj przyciąga coraz większe rzesze zagranicznych przyjezdnych.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Zwolennicy morskich widoków na pewno pokochają Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto leżące na północnym zachodzie Polski, w pobliżu granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) Ta miejscowość zachwyca nie tylko pięknym krajobrazem i morskim klimatem, ale również znaczną liczbą ciekawych zabytków. W Kamieniu Pomorskim działa także parę domów uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Będąc w okolicy trzeba koniecznie odwiedzić starówkę, gdzie znajduje się wiele pięknych, zabytkowych domów oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest rzecz jasna najatrakcyjniejsza w lecie, gdy można opalać się na wybrzeżu i pływać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest również miastem rybackim, przebywając tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona w południowo wschodniej części kraju, w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, dobrze jest wyszukać w Internecie hasło „Krynica Górska noclegi” i wcześniej zamówić nocleg w ośrodku. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem chętnie wybierane miejsce wypoczynku i usiłując zarezerwować nocleg (poznaj ofertę na noclegi w stadninie koni nadwigrami) u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza porą zimową, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie warto wybrać się tam właśnie wtedy. Trzeba jednak wiedzieć, że samotne wyprawy w góry w zimie mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Wybierając się do Krynicy najkorzystniej pojechać pociągiem. Znaczącym problemem miasta jest bowiem niedobór parkingów dla zwiedzających.