Miejsca warte zwiedzenia w naszym kraju

Wśród rozmaitego rodzaju obszarów w Polsce znaleźć można miejsca absolutnie magiczne, choć wcale daleko szukać nie musimy. Magiczne zakątki stoją przed nami otworem, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i ruszyć wraz z przyjaciółmi lub swoją rodziną na zwiedzanie. Nasze kaszuby to nie tylko moc zieleni, jednak w szczególności skupisko kulturowe, które bezsprzecznie warto poznać. Ten region kulturowy w północnej Polsce jest również częścią Pomorza z własnym językiem regionalnym.

Bory tucholskie odwiedzane bardzo ochoczo w wakacje

W okresie wakacyjnym bory tucholskie cieszą się wyjątkową popularnością. Jest to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, który rozciąga się aż na 3 tys. km2 sandru w samym dorzeczu Brdy i Wdy. Tuż przy tym regionie znajduje się Równina Tucholska z Równiną Charzykowską. W centralnej części borów tucholskich znajduje się urocze jezioro Żabinek, a dokładniej w rezerwacie Jezioro domki nad jeziorem Ciche. Niezwykły park narodowy wraz z obszarem Natura 2000 jest koniecznym punktem wycieczki.

Wśród ofert wycieczek znaleźć można niezwykłe perełki

Nieznane na szeroką skalę kaszuby gwarantują wypoczynek. Widok rozszerzający się ze szczytu Wieżycy w kierunku Jeziora Ostrzyckiego wywiera ogromne wrażenie. Sama nazwa tego regionu funkcjonuje od 1283 roku, kiedy to papież Grzegorz IX wydał bullę papieską. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, że miała ona za zadanie potwierdzić dobra joannitów pod Stargardem nad Iną. Wybierając się na wczasy z bliskimi wskazane jest właśnie ruszać w nieznane, by w niepowtarzalnym towarzystwie odkrywać to, co nowe.

Bory tucholskie – co ten region ma wyjątkowego?

Niegdyś bory tucholskie, a więc cały ten obszar, dotykany był klęskami żywiołowymi, takimi jak w szczególności pożary. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś teren ten przepięknie porośnięty jest sosnami oraz zwraca uwagę również turystów zagranicznych. Dawniej rosły tu nie tylko sosny, ale również buki, dęby oraz lipy. Obecnie w Borach spotykane są także wrzosowiska, jednak to głównie na zboczach nad Wisłą. Dodatkowo występuje liczna zwierzyna, jak jelenie, sarny i lisy.