Wczasy na Jamajce zacznij we Wrocławiu

Lazurowe morze, szerokie plaże z miękkim, białym piachem, soczyście zielone krzewy i drzewa oraz całkowita wolność – tak krótko opisać można docenianą przez urlopowiczów ze wszystkich zakątków świata wyspę na Morzu Karaibskim. Każdy ma jakieś marzenia urlopowe, a Jamajka z pewnością często jest celem wyśnionej podróży

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
. Dzisiaj biura wycieczkowe mają w ofercie coraz więcej wycieczek do tego oryginalnego i cudownego kraju. Wycieczki te mogą mieć formę zorganizowanego wyjazdu, lub ograniczają się do transportu i zakwaterowania z all inclusive, natomiast czas wolny wycieczkowicz organizuje sobie wedle własnych potrzeb. Jeśli jesteśmy typem lekkoducha i nie lubimy działać według dokładnie przygotowanego rozkładu dnia, ta druga opcja na pewno będzie dla nas bardziej atrakcyjna. Jeśli chodzi o dogodne miejsce wylotu, to na Jamajkę dobrze jest wyruszyć z Wrocławia, zwłaszcza, kiedy mieszkamy daleko od innych miast, posiadających własne lotniska. Wrocław jest istotnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce i posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg, zatem łatwo tutaj dostać się niemal z każdej miejscowości.

Sam lot z Wrocławia na Jamajkę trwa kilkanaście godzin. Następnie można już delektować się wylegiwaniem się na plaży w ciągu dnia oraz szalonymi dyskotekami w nocy. Jamajka (zobacz jamajka last minute) słynie przecież z szeroko rozumianej swobody, jest źródłem muzyki reggae, jak również producentem jednej z najdroższych kaw na świecie – Blue Jamajca, której nazwa wywodzi się od znajdujących się na obszarze wyspy Gór Błękitnych. Spędzając urlop w tym wyjątkowym kraju, warto również zdecydować się na oferowane przez biura podróży wycieczki. Jamajka wycieczki to bowiem nie tylko woda, plaże, słońce i egzotyczny świat flory.

Zobaczymy tu także cudowne, malownicze kaskady, między innymi Dum’s River Falls oraz zapierające dech w piersi zatoki, w których spotkać możemy delfiny, rekiny i inne zwierzęta wodne. Spacerując po plażach, nierzadko można napotkać naturalne laguny oraz baseny, tworzące cudowne, hipnotyzujące krajobrazy. Jamajka z pewnością jest miejscem, które warto odwiedzić. Choć wczasy i wakacje z Wrocławia na Jamajkę nie są tanie, bo za 7-dniowy wypoczynek z przelotem w obie strony należy zapłacić kilka tysięcy złotych od osoby, warto spełnić swoje marzenie o rajskim wypoczynku.