Kiedy wyruszyć w kierunku Nepalu a także na Kubę?

Do Nepalu powinno się wyruszyć przede wszystkim na przełomie października a także listopada, gdy zaczyna się pora sucha i kończą się opady monsunu letniego. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas zbiory ryżu, a towarzyszy im kolorowa obrzędowość jak też praktykowane od pokoleń ceremoniały.

Nepal pogoda (jaka jest pogoda w Neapolu): pora sucha daje czyste powietrze, transparentne a także gwarantujące kapitalną widoczność. Warunki pogodowe służą górskim wyprawom – nie ma już spiekot, zaś mrozy jeszcze nie nadeszły. temperatura obniża się w dużym stopniu w grudniu jak też styczniu, ale śnieg pojawia się tylko w wysokich partiach gór. Trampowie wyruszający wówczas w góry, muszą mieć właściwe przygotowanie kondycyjne oraz ekwipunkowe. Z powodu pogodowych warunków na Thorung La może być nieczynny szlak krajoznawczy u podnóża Annapurny. W tych dwóch miesiącach powinno się zainwestować w kwaterę w droższym obiekcie hotelowym, bowiem hotele proponujące niższe ceny częstokroć nie są grzane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym czy dopiero w marcu. Temperatura powietrza rośnie służąc równocześnie podejmowaniu eskapad wysokogórskich.

koszyk

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Kuba wycieczki.

Jeśli nie chcesz, by umknęły Ci inne analogiczne wiadomości dotyczące zaprezentowanego tutaj zagadnienia, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (http://www.jk-busczesci.pl/).

Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, innymi słowy czas gdy jest najwięcej podróżników, natomiast ceny idą w górę to lipiec oraz większość suchej pory.

Kwiecień jak też maj, zatem przełom pory suchej jak też deszczowej, to niezwykle polecany czas na oglądanie Kuby, bo opadów jest wtenczas najmniej, temperatury nie są jeszcze aż tak wysokie, natomiast wilgoć powietrza stosunkowo mała.