Wybierasz się na wycieczkę w góry? Pamiętaj żeby zabrać ze sobą potrzebny sprzęt!

W współczesnych czasach coraz częściej na cel naszych wczasów wybieramy góry. Okazuje się, że dużej ilości z nas znudziło się już leżakowanie plackiem na egzotycznych plażach, a bez wątpliwości coraz częściej cenimy sobie możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego.

plecaki turystyczne

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tego typu celów niewątpliwie najlepsze są właśnie góry – można tam zwykle cieszyć się piękną pogodą, a jednocześnie aktywnie spędzać wolny czas. Jeśli jednak wybierasz się w góry, pamiętaj żeby zawsze zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt – właściwie każdy z nas przynajmniej raz słyszał historie o osobach udających się w góry w japonkach i bez potrzebnego sprzętu – a chyba nie chcesz być kolejnym powodem do organizowania skomplikowanej akcji ratowniczej? Jeśli nie, z pewnością już przed wyjazdem powinieneś zadbać o zgromadzenie właściwego sprzętu.

Tym, co praktycznie każdy turysta powinien mieć zawsze ze sobą, są poręczne plecaki wspinaczkowe (wytrzymałe plecaki wspinaczkowe). Dziewczyny zdecydowanie powinny zapomnieć na czas wycieczki (W sytuacji gdy potrzebujesz pomysłu na wakacje zobacz grecja wakacje biuro coral travel) w góry o torebkach – są one całkowicie niepraktyczne i nie sprawdzają się najlepiej w sytuacjach, kiedy w górach potrzebne są obie ręce i swoboda ruchów. Plecaki wspinaczkowe teraz są z jednej strony bardzo lekkie i zrobione z nieprzemakalnych materiałów, a jednocześnie są niezwykle pojemne – dzięki temu możesz zabrać w góry zapas jedzenia i wody, który pozwoli Ci spędzić miły dzień. Plecak na pewno powinien znaleźć się w Twoim wyposażeniu – dodatkowe akcesoria campingowe zależą praktycznie od tego, co konkretnie chcesz robić w górach i jaki konkretnie charakter ma Twoja wyprawa (ręczniki Tramp Light). Jeśli chcesz po prostu przejść się parę godzin po górach, na pewno nie będziesz potrzebował na przykład butli z gazem. Jeżeli jednak planujesz większą wyprawę w góry na kilka dni, wtedy Twoje akcesoria campingowe oczywiście powinny obejmować większą liczbę rzeczy.

Praktycznie każdy, kto chodzi regularnie po górach, wie doskonale, co będzie mu potrzebne podczas następnej wyprawy.

Pamiętaj, aby sprawdzić skrupulatnie stan swojego sprzętu zanim udasz się w góry. Jeżeli zauważysz jakieś uszkodzenia lub braki jeszcze w domu, oczywiście będzie Ci je łatwiej uzupełnić. To niezwykle istotne w czasie wypraw w góry, które planujesz odbyć w dalekiej i bliższej przyszłości.