Jak świetnie wybrać buty trekkingowe, aby zapewnić sobie komfort?

Niewiele kto patrzy na to jakie obuwie nosi. I na ogół udaje się w góry w normalnym obuwiu. Niestety po paru kilometrach górskiej wędrówki niedoświadczeni turyści raptem zaczynają odczuwać wielki ból. Niewłaściwie dobrane obuwie obciera pięty i nie zapobiega przesiąkaniu wody. Źle dobrane buty mogą zepsuć nawet najlepszą urlopową wycieczkę. Opłaca się więc zobaczyć dla kogo dobre są buty trekkingowe niskie, a dla jakich ludzi wysokie buty górskie.

Buty trekkingowe
Wobec tego, do chodzenia po łagodnych wzgórkach, lesie ewentualnie innym niegórzystym padole, idealnym rozwiązaniem będą buty niskie, sięgające ponad kostki stopy. Takie obuwie jest lżejsze od zwykłych butów z wysoką cholewką. Ma ono aczkolwiek rozwiązania używane w wysokich butach górskich, to jest membranę która zapobiega przemoknięciu. Dobrze wyprofilowana podeszwa zapewnia stabilizację stóp. Buty trekkingowe niskie są niebywale uniwersalne.

Oprócz lekkich wędrówek da się w nich wykonywać multum form aktywności. Sprawdzają się do popularnego nordic walkingu czy jeżdżenia na dwóch kółkach. Górskie szlaki ze stromymi podejściami, gruzowiska skalne lub całodzienne spacery po bardzo nierównym terenie opłaci się przemierzać w odpowiednim obuwiu i stroju. Idealnie nadają się buty górskie, które chronią przed uszkodzeniem stawu skokowego lub kostki podczas chodzenia po nierównym terenie – kup buty w góry.

Głęboko wyprofilowana podeszwa zapewnia idealną przyczepność w terenie i miejscu. Wkładka usztywniająca natomiast usztywnia podeszwę. Buty górskie wielokrotnie mają na wyposażeniu membranę jak też dobrze poklejone szwy.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Musisz przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej biuro podróży coraltravel informacji.

Przez to zabezpieczają stopy przed przemoczeniem w trakcie niespodziewanej mocnej ulewy.

Wyprawa w góry

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco droższe modele posiadają stosowne mechanizmy do przymocowania raków. Zatem planując trudne piesze wycieczki trzeba kupić specjalne buty. Przede wszystkim trzeba patrzeć na wodoszczelność. Buty górskie mają być zabezpieczone przed wilgocią. Sama membrana nie wystarczy. Należy także poznać jak dobrze zabezpieczać powierzchnię swojego obuwia oraz szwów. Należy ponadto zwracać uwagę na materiały z których wykonane jest górskie obuwie.

Skóra to stale podstawowy surowiec, z jakiego wykonuje się buty do górskich wycieczek. Najważniejszą częścią obuwia górskiego jest bezspornie podeszwa. Jej bieżnik musi być głęboki jak też doskonale wyprofilowany. Wszystkie te składniki wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo pieszych wycieczek.