Czy istnieją jeszcze jakieś jedyne w swoim rodzaju sposoby na spędzenie wakacji? W jakie miejsce pojechać w tym roku by było inaczej niż do tej pory?

W tym roku staramy się poszukać jedynego w swoim rodzaju oraz innego niż zwykle sposobu na spędzenie wakacji. Nie jest to łatwym zadaniem ponieważ sporo rzeczy jest powtarzalnych oraz dość ciężko znaleźć coś co zadowoli całą rodzinę. Jakie pomysły warto polecić? Czy opłaca się zaryzykować by nasze wakacje wyglądały trochę inaczej niż zazwyczaj?

Z pewnością byliśmy nieraz w górach i pewnie nie są one dla niektórych jakąś tajemnicą. Natomiast czy poczuliśmy kiedyś góralski klimat tak faktycznie. Dobrze jest znaleźć nocleg w takim miejscu, jakie oddaje górski klimat. Kiedy chodzi o góralskie domki Szczawnica okaże się strzałem w dziesiątkę. Czasami można znaleźć oferty w internecie u prawdziwych górali, którzy z miłą chęcią pokażą nam jak wygląda ich normalne życie. Dobrze jest poszukać swego rodzaju autentycznej agroturystyki – zobacz domki góralskie. Z pewnością gdy chodzi o góralskie domki do wynajęcia Szczawnica będzie idealnym miejscem na szukanie takich ofert. Będzie można spróbować prawdziwego zrobionego przez górali sera wyrabianego na górskich pastwiskach. To na pewno będą niezapomniane wakacje.

domek

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym pomysłem może okazać się nie jak zwykle siedzenie w jednym miejscu, ale rozplanowanie całej trasy z noclegiem w innym miejscu co dnia. Możliwości jest tutaj cała masa. Zależy co większości rodziny przypadnie do gustu. Ci, którzy kochają górskie wycieczki będą szczęśliwi mogąc przemierzać górskie ścieżki oraz spać każdego dnia w innym schronisku. Inni z kolei, którzy nie przepadają za chodzeniem może przekonają się do wyprawy kajakowej na Mazurach. Jednak nawet jeśli fanami dużej ilości ruchu nie jesteśmy to możemy wybrać się w podróż samochodem. Można zorganizować wycieczkę tematyczną, na przykład szlakiem zabytkowych zamków, albo zwyczajnie lepiej poznać jakiś rejon Polski. Z pewnością sporo osób nie wie jak dużo można zobaczyć we wschodniej Polsce, jaka nie jest tak rozreklamowana, a można zetknąć się tam z autentycznym dawnym światem, jakiego nie doświadczymy nigdzie indziej.

Może warto spożytkować wakacje na to by powrócić trochę do własnych korzeni. Po to aby pokazać swoim dzieciom, jakie może o tym wiedzą, skąd są ich dziadkowie. Jaka jest historia rodziny – kliknij. Miło będzie wspólnie wybrać się w okolice, gdzie nasi rodzice, lub też dziadkowie spędzali wakacje. Może to być sentymentalna wyprawa do krain, jakie już dziś w swym pierwotnym kształcie nie istnieją, lecz wyjazd taki może dać nam o wiele więcej aniżeli spędzenie tego czasu w najlepszych hotelach. Tego typu wyjątkowe wakacje malediwy last minute każdy powinien sobie zrobić choć raz w życiu.