Jeśli zamierzasz przyjechać do Legnicy, dowiedz się, co fajnego tutaj znajdziesz i w jakim miejscu będziesz mógł wykupić nocleg.

Jeżeli zamierzasz wpaść do Legnicy na więcej niż jeden dzień przed wyjazdem powinieneś wyszukać odpowiednie miejsce, w którym przenocujesz. Przekonaj się, co proponuje Ci to fantastyczne miasto w tym zakresie i co na Ciebie tutaj czeka.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jechać, to tylko do Legnicy!
Legnica to miasto natury. Jest ona znana ze względu na przepiękne obrazy przyrody, które ujrzysz, kiedy zdecydujesz się tutaj przyjechać. W centralnej części miasta rozprzestrzenia się duży park, który ma aż 50 hektarów! Jeżeli przybędziesz do Legnicy w gorące dni lata, chwile po przybyciu, będziesz mógł odpocząć w cieniu legnickich drzew. Park jest też wyjątkowym miejscem na długie i błogie spacery. Zobacz również: (Najlepszy hotel w Legnicy- Przy Baszcie)

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ten wyjątkowy obszar zieleni jest bardzo uporządkowany i znakomicie zagospodarowany. Jeśli jesteś wielbicielem natury na pewno odwiedzisz legnickie platany, pochodzące nawet z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczysz tam sporo gatunków i rodzajów drzew jak również krzewów. Takie samo bogactwo zieleni znajdziesz także w Lasku Złotoryjskim, położonym w południowo-zachodnim obszarze miasta.

Legnica to nie tylko piękna przyroda. Gdy zawitasz do tego wyjątkowego miasta musisz koniecznie zobaczyć zabytki. Wybrane z nich wywodzą się jeszcze ze średniowiecza. Najstarszy jest Zamek Piastowski z kaplicą i kościół Marii Panny i św. Piotra i Pawła (obecnie katedra). Bardzo stare są także fragmenty murów obronnych. Dodatkowo zobaczysz tu barkowy kościół św. Jana z kolegium jezuickim a także Akademię Rycerską.

Jak znaleźć dobry nocleg – zajrzyj na nasz serwis domki Chmielno – w Legnicy?

Jeżeli zechcesz spędzić w Legnicy kilka dni, powinieneś we wcześniejszym terminie zapewnić sobie nocleg. Sprawa jest bardzo łatwa. Wszystko jest uzależnione od zasobności Twojego portfela i Twoich wymagań. Możesz wybrać hotel albo hostel. Możesz także zatrzymać się w schronisku. Autor:

Noclegi w hotelu

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Hotel, hostel a może schronisko?

W momencie gdy zdecydujesz się na hotel, masz pewność że noc będzie udana. Hotel to wygoda. Możesz zarezerwować pokój jednoosobowy i nie kłopotać się niepożądanym towarzystwem pozostałych gości. Możesz również skorzystać z hotelowej restauracji.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w momencie gdy zdecydujesz się hotel, koszt Twojego wyjazdu nieco wzrośnie. Nie musisz się jednak niepokoić – jeżeli nie chcesz przepłacać, możesz zdecydować się na hostel bądź schronisko (najtańsza opcja). W hostelu płacisz za łóżko nie za pokój. Zatem najczęściej dzielisz pomieszczenie z przeróżnymi osobami. Dla wielu ludzi taka opcja jest OK. Jeśli planujesz wpaść do Legnicy i zarezerwować odpowiedni nocleg, możesz wspomóc się Internetem, wpisując na przykład „nocleg w Legnicy”. Zobaczysz, że szybko znajdziesz miejsce, które Ci odpowiada.