Praga w 3 dni? Z nami zobaczysz najistotniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, dlatego już dzisiaj zacznij przygotowania do wyjazdu

Z pewnością często myślałeś, gdzie wybrałbyś się, mając oszczędzoną gotówkę. Bez wątpienia byłyby to dalsze podróże, np. Pekin czy Nowy York. Nie tylko dalsze wyjazdy gwarantują niesamowite wrażenia, ciekawe zabytki i nowe przeżycia. Idealnym wyborem, który nie wymaga takich funduszy, jest podróżowanie do naszych sąsiadów, np. do Czech. Praga to faktycznie przepiękne zabytki oraz miejsca, które zdążysz zobaczyć w przeciągu 3 dni.

miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy którym znajduje się przeuroczy ogród, jaki latem robi pośród zwiedzających niezwykłe wrażenie (odwiedź stronę). To niezaprzeczalnie największy obiekt w Pradze, a cena biletu jest zależna od tego, jak wiele planujemy zobaczyć. Drugim obiektem jest Most Karola, z 30 rzeźbami. Znajduje się tutaj także żelazna brama, tuż obok pomnika Św. Jana Nepomucena, na której można zapiąć swoją kłódkę z imionami. To most zakochanych, dlatego kluczyk do kłódki trzeba wrzucić do Wełtawy. W Pradze nie brak też muzeów, a niezwykłe wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno trzeba płacić za wejściówkę do synagogi.

Zaciekawiły Cię informacje pizza lublin podane w tym poście? Szalenie przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na ocenę!

Praga

Źródło: www.orlicatravel.pl

Jeżeli doceniamy zabytki religijne, nie można pominąć Kościoła Św. Mikołaja, jaki po prostu zapiera dech w piersiach. Jest rzeczywiście niespotykany, a od patrzenia się na znajdujące się na suficie freski aż boli głowa, gdyż nie można przestać na nie patrzeć. Znakiem rozpoznawczym dla Pragi jest ponadto Vysehrad. Dzięki temu, że na przystankach autobusowych oraz kolejowych znajdują się mapy, a także możemy je dostać bezpłatnie w punktach informacyjnych, nie będziemy mieć problemu, by dostać się do każdego z charakteryzowanych miejsc. Warto zakupić bilet całodobowy, by nie przejmować się poszukiwaniem biletów w ciągu dnia oraz dzięki komunikacji miejskiej dojechać do każdego miejsca.

Praga to nie jedyne miasto warte odwiedzenia. Z bliższych kierunków może nam również pasować Genewa w Szwajcarii. Jest miastem międzynarodowym, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, jaka posiada szwajcarski paszport (sprawdź więcej). Niemal połowa osób ma inne pochodzenie oraz choć dlatego warto zobaczyć na własne oczy ten kulturowy miks.