Kultywowane od wielu lat ideały harcerskie wciąż są żywe i przekazywane nowym generacjom

Wyjątkowo dużo osób uwielbiających turystykę pieszą było kiedyś związanych z harcerstwem. Obecnie jako dorośli pragną zaszczepić własną pasję do pieszych wędrówek w swoich pociechach. Wyjeżdżają z nimi w Bieszczady czy w Tatry i wskazują miejsca, które odwiedzali, kiedy byli maluchami.

Obyczaje harcerskie są obecne od dawna i są kultywowane przez następne pokolenia. Symbolem tego ruchu od kilkudziesięciu lat jest lilijka harcerska. Jej wygląd wziął się od zakończenia magnetycznej igły kompasu, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie bardzo ważną rolę, wskazuje harcerzom prawidłową drogę, po której powinni kroczyć, by żyć w jedności z wyznawanymi przez harcerstwo wartościami, takimi jak naród, nauka oraz cnota.

obóz

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczna lilijka harcerska jest też częścią krzyża harcerskiego, przyszytego tradycyjnie nad lewą kieszenią munduru. Tu znajdziesz lilijki harcerskie i akcesoria harcerskie.Na tradycjach harcerstwa wychowało się kilka pokoleń, i to one dzisiaj przekazują je młodocianym.

W przypadku gdy chcesz odnaleźć oprócz tego również inne dodatkowe informacje na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu, do którego link jest tutaj.

Nierzadko zatem kupują nosidełka turystyczne i wypuszczają się na tułaczki po górach czy łąkach, opowiadając najmłodszym historie sprzed lat.

Współcześnie harcerstwo może nie jest tak powszechne, jak było w przeszłości. Aczkolwiek wciąż dosyć sporo dzieci, często dopingowanych przez starszych, przyłącza się do tego ruchu, a lilijka harcerska wciąż wytycza ścieżkę nowym pokoleniom, które pragną żyć zgodnie ze wspomnianymi wcześniej zwyczajami. Nic więc dziwnego, że na górskich trasach można spotkać nieraz dorosłych, byłych harcerzy, wyposażonych w nosidełka turystyczne, w których niosą swoje pociechy. Sprawdź gdzie znaleźć tego typu nosidełka dla dzieci.
Prawdopodobnie harcerstwo nie będzie liczyło w przyszłości aż tylu członków co kiedyś, jednak nadal jest ruchem wyjątkowo ciekawym. Szczególnie, że wyznawane tam zasady są uniwersalne i jest w stanie się do nich odnieść właściwie każdy. Ponadto należące do harcerstwa dzieci mają okazję poznać mnóstwo ciekawych ludzi i nauczyć się użytecznych umiejętności, które później im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest też to, że częste wycieczki z równolatkami umożliwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nieraz trwających do końca życia.