Cieszące się największą popularnością miejscowości wczasowe w Polsce

Decydując się na wczasy w południowej Polsce do dyspozycji będzie bardzo dużo ciekawych miejsc. Po pierwsze ten region kraju przyciąga miłośników wędrówek po górach, a zimą narciarstwa i snowboardingu. Zaczynając od wschodnich krańców są Bieszczady, dzikie, nieokiełznane i tajemnicze.

Istebna
Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
W Bieszczadach można zniknąć na tydzień czy dwa z dala od cywilizacji i przez ten czas nie zobaczyć żadnego turysty na szlaku. Przesuwając się na zachód liczna turystów bardzo wzrasta, maksimum mając w środkowej części Tatr to znaczy Zakopanym.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź domek do wynajęcia nad jeziorem nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

Ogromnie popularne wśród wczasowiczów są okolice Nowego Sącza, do często odwiedzanych miast z tej okolicy należą Krynica, Piwniczna i
Muszyna. Zakopane tętni życiem przez okrągły rok, czy zimą czy latem restauracje i knajpy są wypełnione gośćmi, a do Morskiego Oka trzeba stanąć w kolejce.

Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością Tatr, lecz spora część turystów woli się zatrzymać przykładowo w Białce Tatrzańskiej lub Kościelisku, ceny kwater są w tych miasteczka dużo niższe, a wypocząć można dokładnie tak samo.

Wrocław
Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy

Następnym cieszącym się popularnością regionem idąc na zachód jest Beskid Żywiecki. Łagodne góry, ogromna ilość zieleni i co najważniejsze duża liczba rozrywek dla najmłodszych przyciągają do okolicznych miejscowości dużo rodzin.

Zrobisz krok do przodu, jeśli obejrzysz, co zawiera rzetelna oferta. Sprawdź, że faktycznie dane tam umieszczone są ważne.

Często odwiedzanymi miejscowościami, w których wypoczywają wczasowicze, są Szczyrk, Żywiec i Wisła, ale w trakcie sezonu są one dość zatłoczone i drogie.

Znacznie lepiej zatrzymać się będzie w niedużej odległości od najczęściej wybieranych miejsc, i tu na przykład wartą polecenia będzie Isdebna, położona na skraju Krajobrazowego Parku tuż przy granicy z Czechami. Spokój, cisza i niskie ceny to główne zalety tej niedużej ale uroczej miejscowości.

Następne lubiane i chwalone pasma górskie to Karkonosze, leżące już blisko zachodniej granicy, z kolei w nich wczasowicze bardzo chętnie wybierają Bystrzycę Kłodzką, Karpacz czy Szklarską Porębę. Będąc w tamtej okolicy warto zboczyć trochę na północ i odwiedzić Wrocław, miasto to posiada bardzo dużo atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie znudzą się w nim maluchy, a i dorośli bez problemów mogą znaleźć sporo ciekawych zajęć.