Cieszące się największą popularnością miejscowości wczasowe w Polsce

Decydując się na wczasy w południowej Polsce do dyspozycji będzie bardzo dużo ciekawych miejsc. Po pierwsze ten region kraju przyciąga miłośników wędrówek po górach, a zimą narciarstwa i snowboardingu. Zaczynając od wschodnich krańców są Bieszczady, dzikie, nieokiełznane i tajemnicze.

Istebna

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
W Bieszczadach można zniknąć na tydzień czy dwa z dala od cywilizacji i przez ten czas nie zobaczyć żadnego turysty na szlaku. Przesuwając się na zachód liczna turystów bardzo wzrasta, maksimum mając w środkowej części Tatr to znaczy Zakopanym.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź domek do wynajęcia nad jeziorem nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

Ogromnie popularne wśród wczasowiczów są okolice Nowego Sącza, do często odwiedzanych miast z tej okolicy należą Krynica, Piwniczna i Muszyna. Zakopane tętni życiem przez okrągły rok, czy zimą czy latem restauracje i knajpy są wypełnione gośćmi, a do Morskiego Oka trzeba stanąć w kolejce.

Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością Tatr, lecz spora część turystów woli się zatrzymać przykładowo w Białce Tatrzańskiej lub Kościelisku, ceny kwater są w tych miasteczka dużo niższe, a wypocząć można dokładnie tak samo.

Wrocław

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy

Następnym cieszącym się popularnością regionem idąc na zachód jest Beskid Żywiecki. Łagodne góry, ogromna ilość zieleni i co najważniejsze duża liczba rozrywek dla najmłodszych przyciągają do okolicznych miejscowości dużo rodzin. Często odwiedzanymi miejscowościami, w których wypoczywają wczasowicze, są Szczyrk, Żywiec i Wisła, ale w trakcie sezonu są one dość zatłoczone i drogie.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeśli tak, to dodatkowo zgłąb również zamieszczony poniżej (https://lajkonik-pik.pl/shop/plac-dominikanski-2/) podobny materiał.

Znacznie lepiej zatrzymać się będzie w niedużej odległości od najczęściej wybieranych miejsc, i tu na przykład wartą polecenia będzie Isdebna, położona na skraju Krajobrazowego Parku tuż przy granicy z Czechami. Spokój, cisza i niskie ceny to główne zalety tej niedużej ale uroczej miejscowości.

Następne lubiane i chwalone pasma górskie to Karkonosze, leżące już blisko zachodniej granicy, z kolei w nich wczasowicze bardzo chętnie wybierają Bystrzycę Kłodzką, Karpacz czy Szklarską Porębę. Będąc w tamtej okolicy warto zboczyć trochę na północ i odwiedzić Wrocław, miasto to posiada bardzo dużo atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie znudzą się w nim maluchy, a i dorośli bez problemów mogą znaleźć sporo ciekawych zajęć.